AK PARTİLİLER BAŞKAN ÇETİN'İ BAĞRINA BASTI

AK PARTİLİLER BAŞKAN ÇETİN

AK PARTİLİLER BAŞKAN ÇETİN'İ BAĞRINA BASTI

AK Parti Antalya'nın yeni İl Başkanı Ali Çetin, parti binası önünde coşkuyla karşılandı. Akabinde bir basın toplantısı düzenleyen Çetin, "Bugün birlik, beraberlik, kardeşlik ve heyecanla, aşka çalışma günüdür" mesajını verdi. Çetin ayrıca herkesin merakla beklediği mevcut yönetimde köklü bir değişiklik olacak mı? Sorusuna da cevap verdi.

 AK Parti eski Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından, İl Başkanlığı'na Antalya Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Ali Çetin atanmıştı.

İl Başkanlığı önünde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Ali Çetin, partililerin tebrikleri kabul etti. Kurban kesiminin ardından partililere hitap eden Çetin, AK Parti Antalya teşkilatının birlik, beraberlik ve huzur siyasetinin örneği olan bir teşkilat olduğunun altını çizdi.

Bu bayrak ve hizmet değişim sürecinde öne çıkan yegane kavramın birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk olduğunu vurgulayan Çetin, "2023 seçimlerinin arifesindeyiz. AK Parti'miz milli ve manevi değerlerine sarsılmaz bir bağlılıkla, son 21 yılda Antalya'mıza ve ülkemize saymakla bitmeyecek eserler ve hizmetler üretmiştir, pandemi sonrasında dahi bu eserleri yapmaya devam etmiştir. AK Parti ve ak kadrolar görev başındaysa orada hizmet vardır, eser vardır. 

Çünkü ak kadrolar halka hizmet etmek, hakka hizmet etmek anlayışıyla çalışmaktadır. Antalya’da son 4 yıldır büyükşehir başta olmak üzere bir kısım belediyelerde AK Partili kadroların görev almadığı süreçlerde, Antalya’mıza hiçbir hizmet yapılmamıştır" diye konuştu.

"Birlik ve beraberlik günüdür"

Çetin, 'Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı’ ufku ve vizyonunu ortaya koyan AK Parti’nin, Antalya ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaya çalıştığını bildirdi.

Ülkenin birlik ve beraberliğini hiçe sayarak, milli duyguları olan her ferdin gurur ve heyecanla izlediği projelere saldıran bir muhalefetle karşı karşıya olduklarına değinen Ali Çetin, "14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde AK Parti’mize gönül ve emek vermiş tüm ak gönüllü dava arkadaşlarıyla beraber, daha büyük bir heyecan ve coşkuyla, hiçbir şekilde ama veya fakat demeden büyük bir heyecanla çalışarak dünya lideri, adam gibi adam Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a buradan hep birlikte göndereceğiz. Bizim siyaset ve teşkilat ile aramızdaki en kıymetli bağ partimizle kurulmuş olan bağdır. 

AK Parti’mize üye olan üyelerimizden mahalle teşkilatlarımıza, sandık kurullarımızdan ilçe başkanlarımıza kadar bu sevdaya gönül veren kardeşlerimize, dünden bugüne partimize gönül veren yol arkadaşlarımıza sesleniyorum, 'Bugün birlik, beraberlik, kardeşlik ve heyecanla, aşka çalışma günüdür' ifadelerine yer verdi.

"Durmak yok yola devam"

Antalya’ya, Türkiye’ye hizmet etme derdi olan herkesi AK Parti çatısı altında siyaset yapmaya davet eden Çetin, AK Parti’nin şehrine ve ülkesine sevdalı olan herkese kollarını açan bir hareket olduğunu kaydetti.

Yeni dönemde kuşatıcı bir hizmet anlayışıyla, yol arkadaşlarıyla Antalya ve Türkiye’yi birlikte yönetmek düsturuyla hizmet edeceklerinin altını çizen Çetin, "AK Parti kadrolarının heyecanı, sevgisi ve ilk günkü aşkla, 'Durmak yok yola devam'" diye konuştu.

"Partimizi birinci yapacağız"

AK Parti’de hizmet yarışında bayrağı kendisinin devraldığını ifade eden Çetin, "Bu bir bayrak yarışıdır, partimizde görevler, sorumluluklar hiçbir zaman bitmiyor. Duruşumuzla, tavrımızla, aidiyetimizle, partiye olan sevdamızla, sizlere karşı olan diyaloğumuzla iki sefer Ankara’ya il başkan adayı olarak gittim. Bu gidişim üçüncüydü. Bizde küsmece, darılmaca, gücenmece yok. Çünkü hizmet etme anlayışıyla gidiyoruz. Bugün sorumluluğu aldık, bu yükü hep beraber göğüsleyeceğiz. Hep beraber Antalya’da partimizi birinci yapacağız. Hem yerelde hem genelde Cumhurbaşkanımızı yüz akıyla, Antalya’da kaldığı yerden başarılarımızı artırarak devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Aksu ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olmasından dolayı, meclis üyesi görevinden istifa etmesi halinde, her iki mecliste de gerçekleşecek tabloya da yanıt verdi.

“Aksu’da ve büyükşehirde meclis üyesi olmamız, bu görevi yasal olarak yapmamıza engel değil. Bu süreci nasıl yönetiriz onu kendi kurullarımızla görüşür nihai bir karara varırız. İstifa etmemiz halinde Aksu’ya AK Parti’nin sıralamada ki arkadaşımız gelecek. Büyükşehirde ki tablo ise seçim kurulunun kararından sonra belirlenecek.  

Milletvekili dağılımın da olduğu gibi yerel seçimde partinin aldığı oy oranı hangisine tekabül ediyorsa, biz istifa ettiğimizde sıra ona gelir. Yönetimle alakalı Antalya teşkilatımız güçlü. Kuruluşundan bugüne il başkanlarımızın hepsi çok güzel temeller attı, katkılar koydu ve bu temeller üzerine devam eden teşkilatımız Türkiye’de gıptayla izlenen, takip edilen bir teşkilat. 

Birliği ve beraberliği bozmayan, kardeşliği öncelik edinen, kırgınlığa ve küskünlüğe fırsat vermeyen ona zemin hazırlamayan teşkilat yapımız var. Bizim öncelikli görevimiz geçmişten gelen bu yapıyı korumak. Seçime yaklaşık olarak 108 gün kaldı. Dolayısıyla mevcut teşkilatımız şu anda gayet verimli ve güzel çalışmalarını yürütüyor. 

Bu kadar kısa zamanda köklü değişiklik, haliyle çok doğru olmayacağı kanaatini uyandırıyor. Devam eden arkadaşlarımızdan muhakkak, işleri, sağlığı ve farklı düşüncesi gereği ayrılmak isteyen, göreve devam etmek istemeyen arkadaşlar olacaktır. Onlarla da görüşmelerimiz olacak. Onların yerine, bizimle bu süreci paylaşmak isteyen tecrübeli, deneyimli hızlı hareket kabiliyeti olan arkadaşlarımızı onların yerine takviye ederek köklü bir değişiklik içine girilecek”

Çetin’e, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram Doğan ve partililer eşlik etti.BAŞKAN BAHAR: “PARAMIZIN İSTİKRARLI BİR SEYİR İZLEMESİNİ İSTİYORUZ”

BAŞKAN TAT; " YAZ SAATİNDE ESKİ SİSTEME DÖNÜLMELİ

Borsa İstanbul’da Gong Sur Tatil Evleri GYO için çaldı

SUR TATİL EVLERİ GYO’NUN HALKA ARZINA BÜYÜK İLGİ

Sur Yapı ‘Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka - Yılın Tüketici Markası’ Seçildi

EMO BAŞKANI TAT'TAN MAAŞ AÇIKLAMASI

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER HIZ KESMİYOR

Trendyol Star Ödülleri’nin Eylül ayı sahipleri belli oldu

SUR YAPI TATİL EVLERİ ANTALYA'DA 4 MEVSİM TATİL

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR