BÜYÜKŞEHİR NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜKŞEHİR NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜKŞEHİR NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında yapıldı. Divan Katibi, Meclis Başkan Vekili, encümen ve komisyon üyelerinin belirlendiği toplantıda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu da kabul edildi. Başkan Böcek, “Antalya’mız için çalışmalarımıza aynı azim ve kararlılıkla devam ediyoruz” dedi.

Meclis toplantısının açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, hastalığı sürecinde kendisine destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, diğer devlet büyüklerine, Türkiye’nin değişik yerlerinden dualarıyla katkı koyan tüm vatandaşlara, meclis üyelerine, çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek sözlerine başladı.

108 gün yoğun bakımda kaldığını hatırlatan Başkan Böcek, ölüm döşeğindeyken zaman zaman haksızlığı uğradığını belirterek, “Ancak geçmişle bir hesabımız olmamıştır. Mevlana’nın ‘Dün dünde kaldı cancağazım bugün güzel şeyler söylemek lazım’  dediği gibi hep birlikte güzel şeyler söyleyeceğiz. Allah’ın verdiği canı Allah’tan başka kimse alamaz.

Bundan sonra hep güzel şeyler konuşacağız. Antalya’mız için kaldığımız yerden çalışmalarımıza aynı azim ve kararlılıkla, kimseyi ötekileştirmeden devam edeceğiz. Siyaset seçim zamanı yapılır. 27 yıldır Antalya halkı beni iyi bilir. Katkılarınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu. Mecliste grubu olan partilerin sözcüleri, Başkan Muhittin Böcek’e “Hoş geldiniz” diyerek, tekrar meclis başkanlığı yapmasından duydukları mutluluğu dile getirdi. 

Meclis Toplantısında Denetim Komisyonu üyeleri tarafından hazırlanan 2020 yılı Denetim Kurulu raporu da okundu. Soruları cevaplayan Başkan Böcek, belediyeyi 6 milyar 206 milyon lira borçla devraldıklarını hatırlatarak, bu süreçte bir taraftan borçları öderken, diğer yandan da yatırımlara devam ettiklerini belirtti.

Göreve geldiğinde 18 ayda ödenmesi gereken 14 kredi borcu bulunduğunu hatırlatan Başkan Böcek, halkın parasıyla ağalık yapmadıklarını ve yaptırmadıklarını ifade etti. Başkan Muhittin Böcek, 2018 yılında 27 milyon 182 bin liraya yapılan Altın Portakal Film Festivali’ni 2019 yılında Antalya halkının katılımını da sağlayarak 13 milyon 976 bin liraya yaptıklarını kaydetti. 

FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

Meclis’te 2020 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. 2020 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü sırada Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yerini Meclis 1. Başkan Vekili Deniz Filiz’e devretti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım videosu ile meclis üyelerine anlatıldı. Faaliyet Raporuna ilişkin soruları yanıtlayan Başkan Muhittin Böcek, önceki dönemde devlet tarafından yapıldığı söylenen 2. Etap Raylı Sistem Projesi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne 379 milyon lira borç çıkarıldığını belirterek, “379 milyon borçlandırılmamış olsa daha güzel projeler yaparız” dedi.

Göreve geldiklerinde Sedir Mahallesi Spor Kompleksi, Kent Müzesi, Doğu Garajı gibi yarım kalmış birçok proje olduğunu ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Nuri Eroğlu Caminin yarısı yapılmıştı tamamladık. Sadece temel atılan Elmalı Otogarı’nı tamamladık. Kamu yararı olan projeleri sırasıyla hepsini tamamlayacağız” diye konuştu.

NE SÖZ VERDİYSEM YERİNE GETİRECEĞİM

Seçimlerden önceki 5 ay içinde bir buçuk milyar liralık ihale yapıldığını hatırlatan Başkan Böcek, “20 yıl Konyaaltı belediye başkanlığı yaptım. Seçime bir yıl kala tüm ihalelerim biter.  Sadece Kaş Kınık Hali 258 milyon liraya ihale edilmiş. Sari yıllar farkıyla 505 milyona ulaşıyor. Bunlar belediye başkanlarının babasının parası değildir. Tüyü bitmemiş yetimin parasıdır”  ifadelerini kullandı.

Azim ve kararlılıkla, kimseyi ötekileştirmeden hizmete devam edeceklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 5 yıllık görev süresinin sona ermesine 3 yıl kaldığını belirterek, Antalyalılara ne söz verdiyle yerine getireceğini söyledi. 

KORKUTELİ’NE KURU SEBZE MEYVE TESİSİ

Meclis’te Büyükşehir Belediyesi iştiraki EKDAĞ A.Ş. tarafından Korkuteli’ne kurulması planlanan Kuru Sebze Meyve Entegre Tesisi için 12 milyon liralık borçlanma yetkisi de kabul edildi. EKDAĞ Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gökçe yaptığı bilgilendirmede, tesis ile önemli bir tarım havzası Korkuteli’nde üretim fazlası sebze ve meyvelerin değerlendirilerek, ihraç edileceğini söyledi. Gökçe, fizibilite çalışmaları tamamlanan projenin 250-300 kişiye istihdam sağlayacağını belirterek, “Gerçekleştireceğimiz proje Türkiye’de bir ilktir. Air dry dediğimiz güneş enerjisi yöntemi ile kurutma yapacağımız tamamen çevreci bir projedir” dedi.

ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis toplantısında encümen ve komisyon üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Yapılan gizli oylama sonucunda Meclis Divan Katipliğine Büşra Özdemir, Kerem Kaya Turan, Meclis Başkan Vekilliğine ise Abdurrahman Yılmaz seçildi. Encümen üyeliğine de Mesut Kocagöz, Büşra Özdemir, Ali Polat, Mehmet Cengiz Büyükgebiz Şerafettin Özer seçildi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 1 yıl süreyle görev yapacak olan katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile 9 kişiden oluşmasına karar verilen  komisyon üyeleri de açık oyla seçildi. Buna göre komisyonlarda görev alacak isimler şu şekilde belirlendi; 

Plan Bütçe Komisyonu:  Mustafa Bilici, Zafer Tan, Mehmet Tufan, Batuhan Mutlu Engin, Abdurrahman Yılmaz, Serhat Demir, Levent Konur, Mehmet Yüksel, Avni Atay.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Mehmet Hacıarifoğlu, Mithat Aras, Erkan Demirci, Zekeriya Altun, Ali Çetin, Hasan Cumhur Göncü, Yusuf Karamancı, Barış Bulut, Selçuk Senirli.

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Ünal Çetinkaya, Osman Manis, Metin Altuntaş, Bülent Özgüven,  Şevket Özkan, İsmail Demir, Fırat Demirci, Abdulkadir Çelik, Mustafa Baskak. 

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Esin Bilgiç, Halil Arıkan, Ender Barış, Mehmet Tufan, Kemal Yıldırım, Mehmet Ali Erdoğan, Mehmet Güven, Mehmet Durukan,Ramazan Özen.

Ulaşım Komisyonu: Deniz Filiz, Ahmet Can, Erşan Özden, Sıdıka Gökyar Kızılca, Muhammet Ural, Dilaver Tanık, İlhami Yıldıran, Gürsel Aşık, Abdurrahman Caran.BAŞKAN BAHAR: “PARAMIZIN İSTİKRARLI BİR SEYİR İZLEMESİNİ İSTİYORUZ”

BAŞKAN TAT; " YAZ SAATİNDE ESKİ SİSTEME DÖNÜLMELİ

Borsa İstanbul’da Gong Sur Tatil Evleri GYO için çaldı

SUR TATİL EVLERİ GYO’NUN HALKA ARZINA BÜYÜK İLGİ

Sur Yapı ‘Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka - Yılın Tüketici Markası’ Seçildi

EMO BAŞKANI TAT'TAN MAAŞ AÇIKLAMASI

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER HIZ KESMİYOR

Trendyol Star Ödülleri’nin Eylül ayı sahipleri belli oldu

SUR YAPI TATİL EVLERİ ANTALYA'DA 4 MEVSİM TATİL

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR